Lastik Tamiri
Lastiğiniz, hava basıncının bir kısmını ya da tümünü kaybettiğinde, aracınızı hemen durdurmalı ve yedek lastiğinizi takmalısınız. Bununla birlikte, ihtiyacınız olduğunda kullanılabilir durumda olduğundan emin olmak için, yedek lastiğinizin hava basıncını düzenli olarak kontrol etmenizi önerir.
Lastiğinizin yapısını bozacağından asla patlamış bir lastikle yola devam etmeyin. Yedek lastiğinizi taktıktan sonra bir lastik takma uzmanını ziyaret edip, zarar gören lastiğinizi kontrol ettirin ve tamir edilip edilmeyeceğini öğrenin. Unutmayın ki zarar görmediğinden emin olmak için, lastiğin içinde eksiksiz bir inceleme yapılması gerektiğinden, sadece bir lastik bayisi lastiğinizin tamir edilip edilemeyeceğini söyleyebilir. Kısa mesafelerde çalıştırılsa bile patlak lastikler çoğunlukla tamir edilemez hale gelirler.
Çoğu lastik patlağı, çivi deliği ya da 6 mm'nin üzerindeki sırt kesikleri, endüstrinin onayladığı yöntemleri kullanan eğitimli bir kişi tarafından tamir edilebilir. 6 mm'den geniş delikli lastikler ya da yanaktaki delikler tamir edilmemelidir. Ultra yüksek performans lastiklerinin tamir edilmesi de önerilmez (W, Y ya da ZR hız limitli lastikler)
Bir lastiğin değiştirilip değiştirilemeyeceği kararının, sadece eğitimli bir lastik uzmanı tarafından verilebileceğini unutmayın!